PVC ve PP Malzeme

Kimyasal Dayanım Tablosu .::  
PVC
  Özellikle asitlere karşı kimyasal dayanımı iyi olduğu için bu alan da çok kullanılan bir malzemedir. Sıcaklık dayanımının daha düşük olması (65°C) ve yoğunluluğunun yüksek olması sebebiyle kaplama kazanlarında ve asit tanklarındaki uygulamalarda yerini Polipropilen'e bırakmaktadır. Kaynak edilebilirlik ve yapıştırılma özelliğine sahiptir. Polipropilen'e nazaran daha kolay kaynak edilme özelliği vardır. Aşınma dayanımı çok iyi değildir. PVC Polipropilen göre daha pahalı bir malzemedir.
Polipropilen
  PVC ile benzer kullanım alanları vardır. Asitlere ve bazlara karşı mükemmel bir kimyasal mukavemeti vardır. PVC'ye göre daha zor kaynak edilir fakat kaynak PVC'den daha dayanıklı olur. Polietilen ve PVC'den daha yüksek sıcaklık mukavemetine sahiptir. Yoğunluğu düşük olduğu için ekonomiktir ve darbe dayanımı daha iyidir. Kesim plakalarında kullanılabilir. mekanik dayanım değerleri Polietilen'den iyidir. Naturel be gri renkleri vardır.
 biz kimiz projelerimiz kaplama çeşitleri kaplama makine ve ekipmanları referanslarımız  iletişim 
Biz Kimiz Projelerimiz Kaplama Çeşitleri Kaplama Makina ve Ekipmanları Referaslarımız İletişim Ana Sayfa Ana Sayfa Ana Sayfa